KLAUNI SÚ NAŠI KOLEGOVIA  UŽ 20 ROKOV

Tieto dni sme mali naozaj špeciálne vizity našich kolegýň a kolegov s červenými nosmi. Špeciálny kolega bol ich zakladateľ skvelý Gary Adwards ( na fotke druhý z prava), ktorý presne pred 20 rokmi so 4 klaunmi ( dnes ich je viac ako 60), robil prvé klauniády u nás. Práve u nás sa učili, skúšali a postupne rozbehli skvelý projekt, ktorý má tento mesiac už 20 rokov. My ich berieme ako našich kolegov, sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých kliník a ambulancií, rovnako liečia – liečia smiechom a pokojom a my im prajeme k ich výročiu zo srdca len to najlepšie za tie tisíce chorých detí, ktorým pomohli v ich ťažkých dňoch v nemocnici.

„Veľmi si vážime prácu klaunov OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorí každý mesiac v našej nemocnici realizujú viac 50 klauniád, čo je ročne viac ako 600 návštev,  počas ktorých rozveselia tisícky chorých detí, ich rodičov aj personál nemocnice. Práve naša nemocnica sa pred viac ako 20 rokmi stala miestom historicky prvej klaunskej návštevy na Slovensku, ktorá trvala neuveriteľných 7 hodín, počas ktorých Gary Edwards, zakladateľ organizácie, úplne sám rozveselil stovky chorých detí.  S úsmevom na tvári ide všetko ľahšie, presviedčame sa o tom už 20 rokov, počas ktorých  klauni prinášajú úsmev a pohodu našim pacientom aj zdravotníkom,“ povedal MUDr. Peter Bartoň, riaditeľ NÚDCH a poďakoval všetkým klaunom OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors za všetko,  čo robia pre našich pacientov.

No ak ste ich už zažili, ani ich prechod chodbou, či návšteva bufetu nie je obyčajná. S uniformou si obliekajú svoju terapiu a za to vďaka.

„Dnešný NÚDCH je nemocnica, kde naše združenie dostalo pred 20 rokmi možnosť začať svoje klaunské návštevy a dodnes ide o nášho najväčšieho partnera. Mesačne zrealizujeme na pôde NÚDCH približne 50 klauniád, čo je takmer štvrtina z celkového počtu. Je to  pre nás dôležitý partner aj z hľadiska  nových programov, keďže práve na pôde NÚDCH dostávame priestor na ich testovanie a rozvoj. Našu spoluprácu si veľmi ceníme a ďakujeme vedeniu nemocnice, vedeniam jednotlivých kliník aj všetkým zamestnancom.“ Doplnil Milan Šagát výkonný riaditeľ OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorý spolu s Garym a kolegami doniesli darček aj nám, krásnu symbolickú grafiku, ktorú vytvoril ich kolega- tiež klaun, ale aj umelec Ján Mikuš.

 

Všetko naj kolegovia, nech vaše nosy, umenie, talent a terapia nás všetkých liečia od tých viditeľných aj neviditeľných neduhov…

 

Viac článkov z kategórie