POMÁHAME VĎAKA VAŠIM 2 %

Vďaka vašim 2 % pre naše občianske združenie Pomáhame deťom Národného ústavu detských chorôb sme mohli pre Kliniku detskej oftalmológie zabezpečiť špeciálnu lampu. Tá nám pomáha pri diagnostike aj následnom ošetrovaní oka pri rôznych úrazoch.
Na tejto klinike sa „píšu“ naozaj kuriózne príbehy. Od tých bežných ako sú poranenia oka pri úrazoch, či varení, často vidíme aj tržné rany mihalníc, či cudzie teleso v oku.
Začali prázdniny, dávajte pozor aj na pomliaždenie oka najmä pri loptových hrách, údery päsťou, či lakťom. Stretávame sa však aj s popáleninami cigaretou, petardami, či výbušninami, najmä na Silvestra.
A určite to mnohí poznáte aj z domu, prevrhnutý čajník s vriacou vodou, ale aj poleptanie oka Sifom, či Savom, alebo aj octom.
Čo sme však zažili takmer ako z filmu bolo pohryznutie v oblasti mihalnice – veľhadom kráľovským a nie nebol to bratranec Harryho Pottera. U nás sa však častejšie stretávame s uhryznutím psa, či zapichnutým rybárskym háčikom pri chytaní rýb.
A takto by sme mohli pokračovať – lampa bude v dennodennom využívaní a my na záver ponúkame malú radu, ako neskončiť u nás na očnej klinike, aj keď úplne chápeme, že pri malých deťoch môžete robiť čokoľvek, tá sekunda niekedy vyhrá nad všetkými opatreniami.
Ale:
U malých detí odstráňte z dosahu čistiace a pracie prostriedky- SIFO, SAVO, pracie kapsule (tie deti obľubujú pre farebnosť)
Malé deti sa snažia dočiahnuť na kuchynskú linku- pozor, môžu na seba stiahnuť vrelé veci- čaj, vodu, iné tekutiny.
A ďakujeme.

Viac článkov z kategórie