Výťažok z detskej burzy venovaný predčasniatkam

Galéria

V Bratislave 22. septembra 2023Finančný výťažok z detskej burzy, ktorý organizovala Základná škola s materskou školou Milana Hodžu v Bratislave, škola venovala  Neonatologickej klinike intenzívnej medicíny LK UK a Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH).

Z vyzbieraných peňazí sa zakúpili biolampy na podporu liečby terapie svetlom predčasne narodených detí spolu s plienkami. Neodmysliteľnou súčasťou bol aj plagát vyrobený žiakmi, plný odkazov pre novo narodené deti. Zakúpené dary odovzdali žiaci školy pani prednostke prof. MUDr. Ingrid Brucknerovej, PhD. a vedúcej sestre pani Mgr. Renáte Jančovičovej priamo na klinike. Pri príležitosti odovzdania darov mali žiaci možnosť vidieť simulátory bábätiek, ktoré slúžia k výučbe a k starostlivosti o predčasne narodené dieťatko pre budúcich lekárov, ale aj rodičov. Sme veľmi radi, že sme mohli aj takto pomôcť novým človiečikom, ktorí prišli medzi nás.

Deti pomáhajú deťom“ – táto krátka veta vystihuje prekvapenie, ktoré pre naše pracovisko – Neonatologickej kliniky intenzívnej medicíny LFUK a NÚDCH pripravili deti z Materskej a Základnej školy Milana Hodžu v Bratislave. V rámci detskej školskej burzy sa deti rozhodli získaný výťažok venovať našim najmenším pacientom. Spočiatku uvažovali nad hračkami. Nakoniec sa rozhodli pre zakúpenie troch liečebných prístrojov – biolámp. Biolampa je prístroj založený na princípe liečby polarizačným svetlom, ktorý využíva elektromagnetické účinky na organizmus. Terapia svetlom je bezbolestná a bezpečná zároveň. Urýchľuje regeneračné procesy. Je významným pomocníkom pri liečbe zle hojacich sa rán aj v neonatológii.

Vedeniu Materskej a Základnej školy Milana Hodžu v Bratislave, ako aj našim novým kamarátom zo srdca ďakujeme a veľmi si vážime ich rozhodnutie. Verím, že spolupráca bude pokračovať aj v nasledujúcom období a čoskoro sa uvidíme na výstave Novorodenec vo svete farieb alebo Pozdrav novorodencovi.

Viac článkov z kategórie