Kútik v detskej nemocnici majú aj dospelí – Knižnica v nemocnici

Galéria

V Národnom ústave detských chorôb sa podarilo vytvoriť priestor aj pre čakajúcich rodičov. Pomocou nášho nemocničného občianskeho združenia  Pomáhame deťom v NÚDCH, sa vo verejných priestoroch vytvorila knižnica – kútik, kde si rodičia, ktorí sú hospitalizovaní na dlhé týždne, ale aj mesiace, vedia požičať knihu a aspoň na chvíľu pomocou literatúry si tak môžu oddýchnuť v knižnom svete.

„V detských nemocniciach sa už automaticky zameriavate na deti, no nesmieme zabúdať ani na dospelých, na  rodičov. Práve ich psychická pohoda vplýva vo veľkej miere na skoré uzdravenie sa a skorší návrat pacienta domov,“ vysvetľuje dôvod zriadenia priestoru aj pre dospelých, riaditeľ Národného ústavu detských chorôb MUDr. Peter Bartoň.

Prvých 150 kníh do knižnice na úvod vybralo a darovalo vydavateľstvo Ikar a 30 timi knihami knižnicu podporil aj magazín Forbes a jeho knižná divízia barecz&conrad books. Nezabudlo sa samozrejme ani na najmenších a tak v útulných priestoroch si vedia svoju knižku vybrať aj deti.

„Máme knihy pre všetky vekové kategórie, pre najmenších, deti školského veku, teenagerov aj dospelých. Sme nesmierne radi, že sme mali možnosť prispieť aspoň málom k tomu, aby sa rodičia chorých detí mohli aspoň na chvíľku rozptýliť pri čítaní a že im naše príbehy pomôžu prekonať ťažké chvíle. Malým pacientom aj ich blízkym držíme palce a prajeme skorý návrat domov.“ Povedal riaditeľ marketingu vydavateľstva Ikar Michal Synak

Pravidlá fungovania knižnice sú veľmi jednoduché. Knižku si ktokoľvek a kedykoľvek vie požičať a zobrať aj na oddelenie, no a po prečítaní vráti späť. Knižky, tým, že sú verejne dostupné, tak samozrejme aj miznú a preto, ak máte knihy, ktoré ste už prečítali a vedeli by spraviť radosť ďalej, budeme radi, ak nám ich donesiete, alebo pošlete.

 

Viac článkov z kategórie