ĎAKUJEME

Milí priatelia, máme na vás prosbu, aj vďaka vašim 2 % vieme pomáhať deťom v najväčšej detskej nemocnice na Slovensku.
U nás sa liečia deti od tých najmenších, predčasne narodených bábätiek až po veľkých tínedžerov, zo všetkých kútov Slovenska – deti, ktorým ochorenie zasiahlo do bezstarostného detstva a skomplikovalo život.
Vďaka pomoci štedrých darcov – firiem, nadácií, ale aj vás mnohých jednotlivcov, sa nemocničnému občianskemu združeniu Pomáhame deťom Národného ústavu detských chorôb v minulom roku podarilo:
  • zariadiť prvý Denný stacionár pre deti s poruchami príjmu potravy
  • Centrum krízovej intervencie pre Neonatologickú kliniku intenzívnej medicíny
  • zakúpiť postieľky pre predčasne narodené detičky
  • zakúpiť špeciálnu bezpečnú posteľ pre deti so záchvatmi, či odsávačky pre malých pacientov v kritickom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti.
Deťom sme rozdali množstvo darčekov a pripravili viaceré pekné podujatia, aby sme im pobyt v nemocnici čo najviac spríjemnili.
V tomto roku by sme chceli pomôcť s vybavením Kliniky detskej neurológie, ktorá sa sťahuje do nových väčších priestorov.
Uvedomujeme si, že aj prostredie má silu liečiť (najmä u detí) a preto plánujeme v spolupráci s umelcami zútulniť a spríjemniť prostredie v ambulanciách, čakárňach a na izbách. Plánov máme veľa a ich realizácia záleží predovšetkým od podpory darcov.
Budeme vďační, ak nás podporíte 1% resp. 2% z dane, alebo iným spôsobom. Bližšie informácie nájdete na web stránke nášho združenia www.pomahamedetom.sk, alebo sa nám ozvite telefonicky na číslo 0918 561 606. Aj vďaka vašej pomoci budeme môcť ďalej pomáhať.
link na stiahnutie tlačiva:

Viac článkov z kategórie