Pripomenuli sme si Medzinárodný deň sestier

V Bratislave 12. mája 2026  - Už tradične sme si v Národnom ústave detských chorôb pripomenuli Medzinárodný deň sestier. Minister zdravotníctva SR Kamil Šaško, riaditeľ nemocnice, MUDr. Peter Bartoň a námestníčka pre ošetrovateľstvo, PhDr. Mária Reichwalderová poďakovali sestrám, asistentom a ostatným zdravotníckym pracovníkom za ich náročnú prácu. Na celom svete si tento deň pripomíname 12. mája, v deň výročia narodenia zakladateľky moderného ošetrovateľstva Florence Nightingaleovej. Ďakujeme vám za všetko, čo robíte pre pacientov a najväčšiu detskú nemocnicu na Slovensku.

Viac článkov z kategórie