Na našej Neonatologickej klinike intenzívnej medicíny, kde sa každý deň stretávame s krehkosťou nového života, sú chvíle, ktoré sa nám vryjú do pamäti o čosi hlbšie. Jednou z takých bola návšteva štvrtákov zo 4. A a 4. B zo Základnej školy s Materskou školu Milana Hodžu v Bratislave. Títo mladí filantropi sa s nami podelili nielen o svoj čas, ale aj o výťažok zo školskej burzy, ktorú zorganizovali v rámci Medzinárodného dňa detí. Vlastnými rukami vyrobili rôzne hračky, upiekli koláčiky alebo namiešali špeciálne malinovky. Výťažok z burzy venovali našim novorodencom. Ich rozhodnutie je prejavom neuveriteľnej empatie a spolupatričnosti. Ako prejav vďaky sme pre deti pripravili interaktívnu prednášku – Ahoj, ja som novorodenec. Ich záujem bol nečakaný. Priestor sa naplnil zvedavými otázkami, ktoré svedčili o tom, že deti nad témou naozaj premýšľali. Nebola to len prednáška, bola to živá diskusia, ktorá obohatila aj nás, lekárov.
Na záver stretnutia našim najmenším pacientom deti zaspievali uspávanku, ktorú samé vymysleli. Táto skúsenosť nám opäť pripomenula, že deti majú prirodzenú schopnosť vnímať a súcitiť. Učia nás, že aj ten najmenší človiečik, si zaslúži rešpekt a ochranu. V ich prístupe bola úprimnosť, ktorá je pre nás všetkých povzbudením.
Patrí im naša hlboká vďaka, rovnako ako pedagógom a vedeniu školy, ktorí v nich podporujú tieto hodnoty. Ich návšteva a dar sú pre nás záväzkom a pripomienkou toho, aké dôležité je pomáhať a vnímať svet okolo seba srdcom.
To provide the best experience, we use technologies such as cookies to store and/or access device information. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Disagreeing or withdrawing consent may adversely affect certain features and functions.
Functional
Always active
Technical storage or access is absolutely necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service that the participant or user has expressly requested, or for the sole purpose of carrying out the transmission of communication over an electronic communication network.
Preferences
Technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences not requested by the participant or user.
Statistics
A technical repository or access that is used exclusively for statistical purposes.Technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance by your ISP, or additional records from a third party, information stored or obtained solely for this purpose typically cannot be used to identify you.
Marketing
Technical storage or access is necessary to create user profiles to send advertising or track a user on a website or across websites for similar marketing purposes.